Vergi iadesi (tax refund) alabilmeniz için Work and Travel programını tamamlayıp Türkiye' ye döndükten sonra da sizi yalnız bırakmıyoruz. Ödediğiniz vergilerin iadesi konusunda bize her zaman danışabilir, dilerseniz tüm belgelerinizi bize ulaştırarak iade işlemlerini bizim aracılığımızla tamamlayabilirsiniz. ABD de bulunduğunuz süre boyunca ödediğiniz vergileri nasıl alabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Süreci takip eden firmalardan yardım alabilirsiniz

İade işlemlerinin yoğun prosedürleri ile uğraşmak istemeyen WAT katılımcıları için, bu süreci katılımcı adına takip eden şirketler de mevcuttur. Dilerseniz bu firmalar aracılığıyla da ödediğiniz vergileri geri alabilirsiniz. Aşağıda bu işlemleri sizin adınıza yürütecek ve tüm işlemleri güvenli bir şekilde online olarak takip edebilecek vergi iade firmasının web sayfası adresini bulabilirsiniz. Aşağıda bulunan bağlantıdan bilgilerinizi girip ön hesaplama yaptırabilir ve sonrasında da isterseniz vergi iade sürecini başlatabilirsiniz.

www.ataegitim.dendax.com

Amerika' da çalışarak gelir elde eden herkes hangi ülke vatandaşı olursa olsun gelir vergisi ödemek zorundadır. Bu vergiler siz maaşınızı alırken işveren tarafından maaşınızdan kesilir ve sizin adınıza devlete ödenir. Amerika' da yasal olarak çalışıp Türkiye' ye dönen her Work and Travel Katılımcısı Internal Revenue Service (IRS) aracılığıyla ABD' de ödediği vergileri geri alma hakkına sahiptir. Siz Türkiye' ye döndükten sonra iş vereniniz size W2 formunuzu yollayacaktır. Bu form, yıllık gelir düzeyinize bağlı olarak ödemiş olduğunuz vergilerin size geri dönmesini sağlayan formdur. İade alacağınız tutar her WAT katılımcısı için farklı miktarlarda olabilir. Ödeme tutarı gelir seviyenize ve çalıştığınız eyaletin vergi oranlarına göre belirlenmektedir.

Ayrıca Avustralya' da Work and Holiday, Amerika' da Internship (career training) veya H2B de dahil olmak üzere vize türü ne olursa olsun yurtdışında çalışıp vergi ödemiş herkes iade alma hakkına sahiptir. Yukarıdaki linkten bilgilerinizi girip ne kadar iade alacağınızı öğrenebilir, başvurunuzu yaparak ödediğiniz vergileri geri alabilirsiniz.