gerekli eşyalarAmerika'ya giderken yanıma ne almalıyım sorusunun kesin bir cevabı yoktur ancak size tavsiyemiz, yanınızda olabildiğince az eşya götürmenizdir. Giyim ve elektronik Amerika'da Türkiye'ye kıyasla daha ucuz olduğu için oradan yeterince alış veriş yapabilirsiniz. Ayrıca hava yolu şirketleri her yolcuya belli bir kiloya ve sayıya kadar yük taşıma hakkı vermektedir. Bu sayı genelde 2 valiz ve 30 kilogram ile sınırlanır. Dolayısıyla dönüşünüzü de düşünerek eşya götürün. Yanınızda ne götüreceğiniz büyük oranda yapacağınız işe de bağlıdır. Ofiste çalışacak birisiyle restoranda çalışacak birisinin ihtiyaçları kuşkusuz birbirinden farklı olacaktır.

Aşağıdaki listedeki ürünleri yanınıza almanızda fayda var.
 • 1.Giyim
  - T-shirtler, şortlar
  - Önemli durumlarda giyebileceğiniz en az bir adet ciddi bir kıyafet
  - Mayo
  - Spor ayakkabı
  - Kot veya keten pantolon
  - 1-2 tane sweatshirt veya hırka, Amerika'nın iç kesimleri akşamları soğuk olur.
  - Bir ceket (yazlık)
  - Yağmurluk veya şemsiye
  - Güneş gözlüğü
 • 2.Kozmetik ürünler (Bu ürünleri Amerika'dan da tedarik edebilirsiniz ancak ilk günlerinizde yetecek kadar miktarlarda yanınıza almanızda fayda vardır.)
  - Deodorant. Mutlaka yanınıza alın ve kullanın çünkü Amerikalılar ter kokusu konusunda çok hassaslar. Kötü kokarsanız sosyal sıkıntılar çekebilirsiniz.
  - Sabun, şampuan, tıraş takımı, diş fırçası ve macunu.
  - Kız öğrenciler için ped.
  - Eğer ilaç kullanıyorsanız mutlaka bir doktor tarafından o ilacı almanız gerektiğini gösterir bir belge. Aksi takdirde Amerika'ya giriş yaparken gümrük memurları ilaçlarınıza el koyabilir.
 • Diğer ürünler
  - Sürücü Belgesi, Türk ehliyeti Amerika'nın birçok eyaletinde geçerlidir.
  Kredi Kartı, Türkiye'den alacağınız tüm kredi kartları Amerika'da geçerlidir. Normal harcamalarınız için değil de acil durumlar için yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.
  - Havlu, bir vücut havlusu ve bir el havlusu götürmenizde yarar vardır.
  - Bel çantası. Önemli belgeleriniz (pasaport, para vs.) için
  - Nakit para (küçük banknotlar halinde olursa daha iyi olur. Bir çok yer 100$ lık banknotları bozmayı kabul etmez.)
  - Pasaportunuzun yazılı sayfalarının ve J-1 vizenizin birer fotokopisi. Pasaportunuzu kaybetme veya çaldırma ihtimaline karşı, fotokopilerle orijinal belgeyi bir arada saklamayın. Birer fotokopisini de evde ailenize bırakın.
  - En önemlisi bir çalar saat, aksi takdirde sabahları işe gitmekte zorlanabilirsiniz. Unutmayın ki Amerikalılar zaman yönetimi konusunda çok hassastır ve sizden dakik olmanızı beklerler. "Time is Money" deyimi bakış açılarını özetler.