Work and Travel (WAT) üniversite öğrencilerinin yaz süresince ABD kültürünü ve yaşam tarzını tanımalarına imkan sağlayan, bunu yaparken de masraflarını karşılayabilmeleri amacıyla Amerikan hüķümeti kontrolünde belirli işlerde çalışabildikleri seyahat ve çalışma programıdır. WAT programı aracılığıyla yaz mevsiminin başlamasıyla Amerika'da turizm ve hizmet sektöründe ortaya çıkan sezonluk iş gücü açığı karşılanırken, öğrencilerde İngilizcelerini geliştirme, para kazanarak kendi ayakları üzerinde durabilme, çalışma hayatını ve yeni bir kültürü tanıma fırsatı elde eder. Öğrenciler program süresince oteller, restaurantlar, kumarhaneler, eğlence parkları, kamplar, fuarlar, ulusal parklar ve tatil köyleri gibi bir çok farklı alanlarda çalışabilir. Programa katılan öğrenciler yaptıkları işin niteliğine göre saati 7 $ ile 12 $ arasında gelir elde edebilirler.
work and travel nedir
Work and Travel Mayıs sonu veya Haziran ayında başlayıp en geç Ekim ayında sona erer, programa katılan öğrenciler ABD de en fazla 4 ay kalabilirler. Öğrencilerin talep ettikleri işlere ve işverenlerin ihtiyacına göre haftalık çalışma saatleri 20 ile 40 saat arasında değişmektedir. Work and Travel programına katılacak öğrenciler J-1 vizesi alır, bu vize öğrenciye ABD de yasal çalışma izni verir. Ayrıca yasal çalışma süresine ilave olarak, öğrenciler seyahat ve tatil amaçlı olarak 30 gün daha ABD de kalabilirler.

WAT Deneyimini ATA Yurtdışı Eğitim Güvencesiyle Yaşayın

ATA Yurtdışı Eğitim work and travel programına katılan öğrencilerinin iş, seyahat, konaklama gibi ihtiyaç duyduğu tüm ayarlamaları gerçekleştirmekte ve çıkabilecek her türlü problemde de sizinle iletişimi koparmadan sorunun en hızlı şekilde çözümü için yardımcı olmaktadır.
wat abdamerika