Dil okulları hakkında genel bilgileri, İngilizce kurslarının tam listesini ve Malta'da dil öğrenmenin avantajlarını sizin için tek sayfada topladık... Akdeniz'de ve İtalya'nın güneyinde 3 adadan (Malta, Gozo, Comino) oluşmaktadır. Hem tatil yapıp yorgunluk atmak hem de eğitim alıp İngilizcesini geliştirmek isteyen adaylar için oldukça popüler bir merkezdir. Son yıllarda sayıları hızla artan ve özellikle kış döneminde oldukça ekonomik olan ingilizce kursları bu ülkeyi Avrupa'nın ingilizce eğitim merkezlerinden biri haline getirmiştir.malta dil okulları

Toplam nüfusu 350.000 civarında olan Malta'da, 40.000 İtalyan, 40.000 İngiliz, 15.000 Arap ve 10.000 civarında Fransız ve Alman yaşar. Farklı milletlerin bir arada yaşadığı çok kültürlü bu yapı içerisinde, İngilizce öğrenmeye gelen öğrenciler farklı kültür, inanış ve davranışlarıyla 'yabancı' olarak algılanmaktan ziyade, çok kültürlü bir dokunun parçası olarak kabul edilirler.

İngilizce eğitimi ile ilgili tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz ve araştırmalarınızda işinizi kolaylaştıracak Malta Dil Okulu sayfamızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Malta'da dil okuluna gitmeyi planlayan adayların mutlaka bilmesi gereken ve İngilizce kursu seçiminde yol gösterici olabilecek bazı temel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
  • Alan olarak İstanbul'un yarısından küçük olan Malta sıcak yazları ve ılıman kış iklimiyle ideal bir eğitim ortamı sunar. Kar, tipi hiç bilinmeyen iklim özellikleridir.
  • Akdeniz ikliminin tüm özelliklerinin yaşandığı Malta adası mükemmel iklimi, temiz ve berrak denizleri ile Avrupa'nın önde gelen su altı merkezlerinden biridir. Ülke yıl boyu Dünyanın dört bir yanından gelen dalgıçlara ev sahipliği yapar.
  • Küçük ve özellikle kış aylarında çok sakin bir ülke olmasından dolayı ekonomik maliyetli dil eğitimi arayışında olan öğrenci adayları için ideal bir merkezdir. Bir çok yere yürüyerek gidilebilir böylece ulaşım maliyetlerinden önemli bir tasarruf elde edebilirsiniz.
  • İngilizce resmi dildir. Televizyonlar, gazeteler İngilizce olarak yayımlanır. Halkın tamamına yakını İngilizce'yi ana dil düzeyinde bilmekte olup İngilizcenin yanı sıra İtalyanca ve yerel dil olan Maltese de kullanılmaktadır. Adada hemen herkesin İngilizce bilmesi, dünyanın bir çok ülkesinden yabancı öğrencilerin İngilizce öğrenmek için adayı tercih etmesinin en önemli nedenidir.
  • Malta' da bir çok mağaza öğle saatlerinde bir kaç saat kapalıdır. Mağazaların akşam kapanış saatleri ise genellikle 18:00 dır. Sadece turistik bölgelerde mağazalar gece geç saatlere kadar açık kalmaktadır.
  • İngilizce kurslarının diğer alternatif ülkelere kıyasla daha ekonomik olması, Türkiye'ye yakınlığı, uçak bileti maliyetlerinin düşüklüğü, vize işlemleri açısından avantajlı olması, özellikle yaz aylarında ki mükemmel iklimi ve deniziyle tatil cenneti olması gibi nedenlerden dolayı dil okulları Türk öğrenciler tarafından da her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

İngilizce Kursları

Malta'da anlaşmalı olarak çalıştığımız dil okullarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz. maltada ingilizceYurtdışında İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz okullarımızın fiyat bilgileri ve yurtdışı eğitim ile ilgili temel detayları mutlaka inceleyiniz.

ATA Yurtdışı Eğitim okullarla yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; bu nedenle Maltada eğitim görmek isteyen adaylara verdiği hizmetlerden dolayı, her hangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.

Dil Okulu Listesi

ŞEHİR
MALTA DİL OKULLARI
GOZO
Kaplan International
SLIEMA
Eurocentres
Inlingua
Kaplan International
Language Studies International (LSI)
Linguatime
St. PAULO'S BAY
Global Village
St. JULIANS
EC English
Clubclass English Language School